Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

SOŠ Jana Tiraye opět soutěžila v programování CNC obráběcích strojů

Ve dnech 13. - 14. 2. 2018 se na VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou konalo již poněkolikáté krajské kolo celostátní odborné soutěže KOVO Junior 2018, která je zařazena do soutěže „České ručičky“. Zúčastnilo se jí celkem 8 škol z kraje Vysočina. Každou z nich reprezentovali dva žáci oboru Mechanik seřizovač, kteří byli nominováni jednotlivými školami. Celkem tedy přijelo 16 soutěžících. Naši školu reprezentoval Aleš Katolický a Jakub Barbořík, žáci čtvrtého ročníku oboru Mechanik seřizovač.

Soutěž se skládala ze dvou částí, které měly prověřit znalosti a odbornost zúčastněných. V první části měli žáci vytvořit výrobní program součásti dle výkresové dokumentace tak, aby se dala vyrobit na CNC obráběcím stroji. V druhé části dostali za úkol měřit předem vyrobené součásti a vypočítávat lícování a řezné podmínky.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo ve čtvrtek 14. 2. 2018 na Městském úřadě Žďár nad Sázavou. V kategorii družstev se žáci naší školy Aleš Katolický a Jakub Barbořík umístili hned za domácím družstvem, tedy na druhém místě. V kategorii jednotlivců obsadil Aleš Katolický třetí místo, které mu zajistilo postup do celostátního kola této soutěže.

Zmíněný úspěch je pro naši školu nejen dobrou vizitkou, ale i velkým závazkem. Konkurence v daném oboru je totiž velmi vysoká, tudíž kvalita výuky (a nejen programování CNC obráběcích strojů) musí být rovněž vysoká. Proto chci poděkovat nejen žákům za příkladnou reprezentaci, ale také všem učitelům, kteří se na SOŠ Jana Tiraye podílejí na vzdělávání.

Jiří Ulman, učitel ODV

20180214 133415