Velká Bíteš

GAUDEAMUS- Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání

V rámci kariérového poradenství se dne 24. 10. 2018 žáci 4. ročníku maturitního oboru Mechanik-seřizovač ze Střední odborné školy Jana Tiraye ve Velké Bíteši zúčastnili Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání, který se konal na Výstavišti Brno.

Návštěva byla pro žáky přínosná, neboť získali přehled o nabídce studia v České republice i ve světě, obdrželi katalog s kontakty na univerzity, byl jim nabídnut poradenský servis, mohli se zúčastnit tematických přednášek, v testovacím centru otestovat své předpoklady pro studium a především měli možnost hovořit se zástupci vysokých škol z ČR a zahraničí.

Žáci se nejvíce zajímali o prezentaci Vysokého učení technického v Brně. Na zmíněné škole je totiž možné studovat obor Strojní inženýrství, na který si žáci maturitního oboru nejčastěji podávají přihlášku.

Mgr. Hana Karmazínová

Gaudeamus 2018