Velká Bíteš

Úspěchy školy

SOŠ JANA TIRAYE MÁ TŘETÍHO NEJLEPŠÍHO MECHANIKA-SEŘIZOVAČE V ČR

SOŠ JANA TIRAYE MÁ TŘETÍHO NEJLEPŠÍHO MECHANIKA-SEŘIZOVAČE V ČR

Ve dnech 19. - 21. 3. 2018 jsme se zúčastnili celostátní odborné soutěže KOVO Junior 2018 „České ručičky“ O nejlepšího mechanika-seřizovače v ČR, kterou organizuje Cech kovo ČR. Do soutěže se zapojilo 15 žáků z 13 škol z celé České republiky. V letošním roce ji pořádala Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov. Naši školu reprezentoval Aleš Katolický, žák čtvrtého ročníku oboru Mechanik-seřizovač, a to na základě postupu z třetího místa krajského kola.

Soutěž se skládala ze tří částí. V první z nich měli studenti vytvořit náročný program dle výkresové dokumentace. Druhá část zahrnovala zhotovení programu „jednodušší“ součástky, která se později vyráběla na CNC stroji. Třetí úkol obsahoval výpočty lícování, řezných podmínek a praktické měření různými měřidly. Programovalo se dle výběru studenta - buď v systému Sinumerik Operate 4.5. Ed. 2, nebo v systému Dialog Heidenhain 530i.

Žák Aleš Katolický prokázal své schopnosti a dovednosti na tak vysoké úrovni, že se umístil na úžasném třetím místě, a tím se stal třetím nejlepším mechanikem-seřizovačem v ČR. Rád bych mu nejen za sebe, ale i za ostatní učitele naší školy pogratuloval a poděkoval za skvělou reprezentaci.

Vladimír Marek

Tři nejlepší v ČR v oboru Mechanik seřizovač

tři nejlepší Mechanici seřizovači, vpravo Aleš Katolický

Nejbližší akce školy

Jak často využíváš počítač?

vůbec - 18.2%
spíše výjimečně - 20.7%
denně cca 0,5 hod. - 3.5%
denně cca 1 hod. - 5.1%
denně cca 2 hod. - 8.1%
denně cca 3 hod. - 44.4%

Celkový počet hlasů: 198
Hlasovaní bylo ukončeno 7. 9. 2018

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru