Velká Bíteš

Soutěžili jsme na MSV 2017 v Brně

Dne 9. 10. 2017 - 13. 10. 2017 se v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno 2017 jako každoročně konala soutěž v programování CNC obráběcích strojů, kterou pořádal Svaz strojírenské technologie. Soutěžící si mohli vybrat ze tří řídicích systémů,  a to HEIDENHAIN, SIEMENS a FANUC. Volili si také technologii, ve které chtěli uspět.  Pokud si zvolili technologii frézování, pak jejich úkolem bylo vytvořit program v systému HEIDENHAIN nebo SIEMENS. Pokud dali přednost soustružení, čekaly na ně záludnosti systému FANUC.

Střední odbornou školu Jana Tiraye Velká Bíteš reprezentovali studenti 4. ročníku maturitního oboru Mechanik seřizovač, a sice Pavel Majewski, Martin Čejka, Aleš Katolický a Jakub Barbořík, kteří soutěžili v sekci Heidenhain. Naši studenti se soutěže zúčastnili hned první den a to 9. 10. 2017. Na soutěž se studenti připravovali na CNC obráběcích strojích v prostorách SOŠ Jana Tiraye, pod vedením učitelů odborného výcviku. V tvrdé konkurenci 32 středních škol z celé České republiky, které dohromady reprezentovalo 141 studentů, se naši žáci neztratili. První soutěžní den v sekci Heidenhain obsadil Pavel Majewski 1. místo a hned v závěsu - na 3. a 4. místě - byli Jakub Barbořík a Martin Čejka.

Děkujeme žákům za výbornou reprezentaci školy a zároveň doufáme, že v tomto úspěchu budou pokračovat i další studenti naší školy.

 

 Vladimír Marek a Jiří Ulman

učitelé odborného výcviku

IMG 20171009 140940IMG 20171009 153037

Nejbližší akce školy

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru