Velká Bíteš

SOUTĚŽ ŘEMESLO VYSOČINY – KOVO JUNIOR 2019

Ve dnech 19.2. – 20.2.2019 se dva žáci Střední odborné školy Jana Tiraye zúčastnili v Ledči nad Sázavou krajské soutěže s názvem Řemeslo Vysočiny-Kovo junior 2019. Ta je jednou ze tří etap postupových soutěží zručnosti strojírenských oborů Cechu Kovo ČR, která byla vyhlášena jako součást celostátní přehlídky České ručičky.

Soutěž je určena pro žáky 2. až 4. ročníku studijního oboru Mechanik seřizovač. Účastnilo se jí 16 žáků z osmi škol kraje Vysočina, každou z nich reprezentovali dva soutěžící. Naši školu zastupovali Josef Smažil a Martin Požár, žáci třetího ročníku.

Prvním úkolem žáků bylo vytvořit řídící program dle zvoleného řídícího systému a výkresové dokumentace tak, aby bylo možné součást vyrobit na CNC obráběcím stroji. Druhým úkolem se stalo měření pěti vybraných rozměrů zadané součásti, zaznamenání naměřených údajů do měřícího protokolu, rozbor uložení a výpočet otáček ze zadaných hodnot.

V kategorii družstev naši žáci skončili na šestém místě. V kategorii jednotlivců obsadil Josef Smažil 6. místo a Martin Požár celkově 12. místo. Oběma chci poděkovat za účast a dobrou reprezentaci školy.

Vladimír Marek-učitel ODV

DSC00287

DSC00084

DSC00197

DSC00292

Nejbližší akce školy

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru