KOVO JUNIOR 2020 - SOUTĚŽ ŽÁKŮ OBORU MECHANIK-SEŘIZOVAČ

Ve dnech 26. a 27. 2. 2020 se žáci SOŠ Jana Tiraye zúčastnili krajské soutěže zručnosti Řemeslo Vysočiny - KOVO Junior 2020, která se tentokrát konala ve Žďáře nad Sázavou. Byla pořádána v rámci celostátní přehlídky řemesel České ručičky pro žáky studijního oboru Mechanik-seřizovač. Akce proběhla pod patronací Ing. Jany Fialové- Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Soutěže se účastnilo 7 středních škol z kraje Vysočina. Každou z nich reprezentovali dva žáci oboru Mechanik-seřizovač, kteří byli nominováni příslušnými školami. Naši školu zastupovali Josef Smažil (žák čtvrtého ročníku) a Pavel Hudeček (žák třetího ročníku). Prvním úkolem soutěžících bylo vytvořit dle výkresové dokumentace řídicí program v rámci zvoleného systému SINUMERIK 840D nebo HEIDENHAIN 530 a pak výrobek, který měl být zhotoven na stroji s řídicím systémem SINUMERIK 840D nebo HEIDENHAIN 426/430. Druhým úkolem bylo měření vybraných rozměrů zadané součásti, zaznamenání naměřených údajů do měřicího protokolu, rozbor uložení a výpočet otáček ze zadaných hodnot. V kategorii družstev naši žáci obsadili 4. místo. Oběma chci poděkovat za účast.

Vladimír Marek

učitel ODV