Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

SOŠ JANA TIRAYE VELKÁ BÍTEŠ SPOLUPRACUJE S LIGOU PROTI RAKOVINĚ

Stalo se tradicí, že Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš podporuje boj proti rakovině v rámci kampaně Ligy proti rakovině. Jedná se o neziskovou organizaci, která již mnoho let v České republice usiluje o snížení úmrtnosti lidí na zhoubné nádory. Ze získaných finančních prostředků přispívá k výzkumu onkologických onemocnění, ke kvalitnějšímu životu onkologických pacientů a k nákupu přístrojů pro onkologická pracoviště.

Letos se 25. ročník sbírky Český den proti rakovině (ledvin, močového měchýře a prostaty) nekonal v klasickém termínu (v květnu 2021), ale byl posunut na 29. září. Tento den prodávali 4 studenti naší školy (oděni v žlutých tričkách) v centru města a v části areálu PBS žluté kytičky – každou v hodnotě 20 Kč. Velké poděkování a pochvala patří studentům Štěpánu Strašákovi a Milanu Smejkalovi (4. M) a Petru Suchánkovi a Filipu Mikulíkovi (3. B).

S potěšením lze konstatovat, že se nám podařilo vybrat mnohem vyšší částku, než jaká měla být. Velké poděkování a uznání náleží všem zaměstnancům naší školy, studentům a zájemcům z řad veřejnosti, kteří sbírku podpořili. Tímto gestem nejen ukázali svou angažovanost v boji proti rakovině, ale navíc motivovali studenty.

Nejbližší akce školy

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru