Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

SOŠ JANA TIRAYE NA FESTIVALU VZDĚLÁVÁNÍ VE ŽĎÁŘE NAD SÁZAVOU

Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš, příspěvková organizace, se zúčastnila 25. ročníku Festivalu vzdělávání, který se konal ve čtvrtek 11. listopadu 2021 v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Na této akci se také podílelo Středisko praktického vyučování PBS Velká Bíteš.

Celý program byl jako vždy zaměřen na žáky 8. a 9. tříd základních škol a jejich rodiče. Návštěvníci měli příležitost se seznámit s nabídkou maturitních a učebních oborů středních škol nejen z Kraje Vysočina, ale také Brněnska, Pardubicka, severní Moravy a jižních Čech. Byly přítomné také žďárské firmy, které poskytly informace týkající se nových možností profesního uplatnění žáků.

Naši školu prezentovali dva žáci 4. ročníku maturitního oboru Mechanik seřizovač. Zájemcům o studium sdělovali informace o daném oboru, ukázali jim výrobky žáků a vysvětlili programy, které jsou aplikovány v rámci výuky. Zmínění žáci zhodnotili celou akci následovně:

Milan Marek: „Veletrh ve Žďáře nad Sázavou jsem si užil, návštěvníci byli velice milí a nebáli se nás zeptat na zajímavosti o naší škole.“

Lukáš Dvořák: „Festival vzdělávání byl velmi přínosný, jsem rád, že jsem měl možnost prezentovat naši školu, především maturitní obor Mechanik seřizovač.“

Uvedená akce byla jednou z mnoha, které propagují obory naší školy. Dalšími aktivitami byla účast na Festivalu vzdělávání ve Velkém Meziříčí (3. 11. 2021) a na Veletrhu středních škol a profesí v Tišnově (9. 11. 2021).

Vedení SOŠ Jana Tiraye Velká Bíteš

Festival vzdělávání Žďár nad Sázavou

Festival vzdělávání Velké Meziříčí

Festival vzdělávání Tišnov

Nejbližší akce školy

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru