Výlet do Prahy

Na konci dubna jsme se s třetím ročníkem mechaniků vydali na dvoudenní školní výlet do Prahy. První den po příjezdu si žáci prohlédli Václavské náměstí a navštívili Národní muzeum, kde si prohlédli jednotlivé expozice z různých oblastí, jako je historie, příroda, věda a kultura. Poté jsme zamířili k památníku na Vítkově, kde jsme si prohlédli největší památník slavného husitského válečníka Jana Žižky. Na Vítkově se nám také naskytnul nádherný výhled na Prahu.

Večer jsme navštívili divadlo Karlín a užili si nezapomenutelné muzikálové představení Sestra v akci, kde v hlavní roli zazářila Lucie Bílá. Po představení jsme se prošli po Václavském náměstí a nasáli atmosféru večerního pražského života.

Druhý den jsme se metrem dostali na zastávku Hradčanská a odtud jsme se vydali směrem na Pražský hrad. U vstupu do areálu Pražského hradu žáci viděli čestnou stráž, poté jsme navštívili katedrálu Svatého Víta. Také jsme se připojili k mnoha turistům, kteří čekali na střídání čestné stráže u hradní brány. Tato ceremonie je zajímavá a stojí za to si ji nenechat ujít.

Po střídání stráží jsme se vydali na Petřín, kde jsme si užili krásnou procházku zahradou a vystoupali na Petřínskou rozhlednu. Z rozhledny jsme měli nádherný výhled na celou Prahu.

Z Petřína jsme sjeli lanovkou, došli na nábřeží Vltavy a vydali se na Karlův most. Karlův most, je jednou z nejvýznamnějších památek v Praze, spojuje obě strany Vltavy a je plný historie a romantiky. Také jsme se zastavili u slavného Orloje a mohli si užít krásný výhled na Staroměstské náměstí.

Celkově byl školní výlet do Prahy velmi povedený a žáci si odvezli mnoho nových poznatků a zážitků. Těšíme se na další takovou akci a doufáme, že bude stejně úspěšná jako tato.

Alexandra Mladá, Jiří Ulman

20230426 120024

20230426 223456

20230426 154715

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru