Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

SOŠ JANA TIRAYE VELKÁ BÍTEŠ SE ZAPOJILA DO ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ

 Dne 10. května 2023 se Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš tradičně zapojila do celonárodní veřejné sbírky s názvem Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha (www.lpr.cz). Jedná se o neziskovou organizaci, která usiluje o snížení úmrtnosti lidí na zhoubné nádory. Získané finance ze sbírky jsou použity na výzkum onkologických onemocnění, dále slouží ke kvalitnějšímu životu pacientů a k nákupu přístrojů pro daná pracoviště.

 Letos byl 27. ročník zaměřený na prevenci nádorových onemocnění průdušek a plic. Kampaň mimo jiné informuje o novince v ČR- screeningovém programu časného záchytu karcinomu plic a upozorňuje na to, že e-cigarety, technika tzv. vapování a jiné náhražky cigaret jen urychlují vznik závislosti na nikotinu. Alarmující je fakt, že v posledních letech narůstá kuřáctví mezi ženami a bohužel už 10 leté děti experimentují s nikotinovými sáčky.

 Jak bývá zvykem, čtyři studenti naší školy se do sbírky ochotně zapojili a (oděni v žlutých tričkách) prodávali kytičky, tentokrát s modrou stužkou – každou v hodnotě 20 Kč. Velké poděkování a pochvala tak patří studentům Mikuláši Dočkalovi a Martinu Maloňovi (3. M, obor Mechanik seřizovač) a Romanu Filoušovi a Martinu Cenkovi (1. M, obor Mechanik seřizovač).

 Uznání a poděkování náleží také všem zaměstnancům školy, studentům a zájemcům z řad veřejnosti, kteří sbírku podpořili, a tak tímto způsobem pomohli bojovat proti rakovině.

Mgr. et Mgr. Veronika Zachovalová, Ph.D.

učitelka, organizátorka sbírky

kytka-na-WEB-stin-i-stuzka-e1683630923477

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru