VÝLET ŽÁKŮ SOŠ JANA TIRAYE DO BRNA

Jeden z maturitních dnů na naší škole jsme se žáky 1. ročníku oboru Mechanik-seřizovač využili k návštěvě historického bunkru v Brně. Před začátkem exkurze žáci navíc zažili adrenalinovou zábavu.

Ta jim byla umožněna v areálu laserové arény, v níž byli přivítáni instruktory a rozděleni do týmů. S laserovými zbraněmi v rukou se připravili na napínavé souboje v temných koridorech a místnostech. V obou týmech museli žáci spolupracovat a rychle reagovat, ale byla potřeba i fyzička na zdolání dvou dvacetiminutových her.

Po skončení laserové hry jsme se s žáky přesunuli do historického centra Brna, v němž se nacházel náš další cíl – nejvíce utajovaný brněnský úkryt z doby komunismu pro pár „vyvolených“: 10-Z BUNKER. Původně protiletecký kryt vznikl v kopci Špilberk za 2. světové války jako úkryt před bombardováním, atomový kryt byl dobudován v roce 1959. Po dobu tří dnů měl pojmout až pět set osob důležitých pro řízení města a kraje. V roce 2016 byl kryt zpřístupněn veřejnosti jako vzácná technická památka. Osvětlené chodby, pevné kamenné zdi a atmosféra tajemství působily dojmem, že čas se tu zastavil. Průvodce nám sdělil informace o historii bunkru a jeho úloze během válečných let a v době komunismu.

Protože ve zmíněné třídě jsou pouze hoši, celá exkurze byla zakončena občerstvením v KFC a McDonald's. Důležité bylo, že jsme se vrátili do Bíteše spokojení.

Alexandra Mladá, Oto Budín

učitelé

Foto 2

Foto 1

Nejbližší akce školy

fb

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru