Mladí obráběči kovů opět přivezli medaile

V měsíci březnu 2018 se žáci SOŠ J. Tiraye zúčastnili regionální soutěže odborných dovedností KOVO Junior 2018.

Toto klání v letošním roce uspořádala Vyšší odborná škola a Střední odborné učiliště v Chotěboři. Soutěž byla organizována v kategorii strojního obrábění v oblasti soustružení a frézování. Na tuto soutěž přijelo celkem šest škol ze dvou krajů České republiky. V této soutěži nás za Středisko praktického vyučování PBS Velká Bíteš reprezentovali celkem dva žáci ve složení Jakub Chytka – 3. ročník a Roman Kroutil – 2. ročník učebního oboru Obráběč kovů.

Všichni soutěžící měli v praktické části vyrobit na soustruhu a frézce ve stanoveném čase obrobek dle výkresové dokumentace. Úkolem teoretické části bylo tento obrobek změřit všemi dostupnými měřidly, hodnoty zapsat do protokolu, určit příslušné tolerance a jejich výpočet.

V opravdu velmi silné konkurenci se naši žáci neztratili a v jednotlivcích se umístili Jakub Chytka na prvním místě a Roman Kroutil na druhém místě.

Je to opravdu velký úspěch. V kategorii družstev celkově tito žáci obsadili 1. místo a tím získali zlatou medaili. Tímto velmi dobrým umístěním navíc Jakub Chytka z prvního místa postupuje do celostátního kola, které se bude konat ve dnech 18. – 20. 4. 2018 ve Žďáře nad Sázavou (pořádá Cech KOVO) a bude se soutěžit o cenu „České ručičky“ O nejlepšího Obráběče kovů v celé ČR.

Za příkladnou reprezentaci nejen SOŠ J. Tiraye Velká Bíteš a Střediska praktického vyučování PBS, kde žáci vykonávají odbornou praxi, ale i První brněnské strojírny Velká Bíteš, a. s., poděkoval oběma obráběčům a odměny osobně generální ředitel a předseda představenstva PBS Velká Bíteš Ing. Milan Macholán.

Poděkování za vzornou reprezentaci patří nejen těmto dvěma žákům, kteří se soutěže zúčastnili, ale rovněž i všem učitelům, kteří se na přípravě soutěže podíleli.

Bc. Aleš Janíček

ředitel SPV PBS

Radní kraje Vysočina Ing. Fialová s našimi nejlepšími žáky R. Kroutilem a J. Chytkem