NÁVŠTĚVA MAHENOVA DIVADLA

Dne 30. ledna 2019 se žáci čtyř tříd maturitního oboru Střední odborné školy Jana Tiraye pod dohledem pedagogů zúčastnili dopoledního představení v Mahenově divadle v Brně. Měli tak možnost zhlédnout činohru Něco za něco, která je spojena se jménem Williama Shakespeara.

Zmíněná komedie s politickým podtónem sice vznikla již na začátku 17. století, ale obsahuje mravní otázky a je stále aktuální svým tématem lásky, oběti a pokrytectví. Nevšední zážitek byl umocněn detailní prohlídkou s průvodcem. Díky ní se všichni dozvěděli mnoho informací z historie i současnosti divadla a kromě jiného si vyzkoušeli původní sedadla z 19. století, která se nacházejí v nejvyšším patře budovy. Pozornost poutal i majestátní skleněný lustr – podle jedné z verzí dar šejka.

Pedagogové i žáci hodnotili tento kulturní zážitek velice kladně, a tak je možné, že se návštěvy divadla stanou tradicí. Touto cestou bych chtěla poděkovat za zorganizování představení, pedagogům za dohled a žákům za vzorné chování.

Mgr. et Mgr. Veronika Zachovalová, Ph.D., učitelka

Mahenovo divadlo 2