Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

SOŠ JANA TIRAYE PODPORUJE U ŽÁKŮ SOLIDARITU

Ve středu dne 27. března 2019 žáci naší školy již tradičně participovali na sbírce s názvem Srdíčkové dny. Jedná se o celorepublikový projekt organizace Život dětem, která finančně pomáhá vážně nemocným dětem po celé České republice. Hradí jim dlouhodobé rehabilitace, kompenzační pomůcky, ozdravné pobyty a jiné zdravotnické vybavení. Všichni podporovatelé mohou na webových stránkách http://www.youtube.com/user/Zivotdetem zhlédnout videa rodin, jimž organizace pomohla.

V letošním školním roce prodávaly čtyři dvojice žáků různobarevné magnetické kolíčky a magnetky s logem Život dětem. Cena každého ze zmíněných předmětů činila 30 Kč. Poděkování a pochvala patří žákům a žákyním třídy 3. A – Vendule Valičkové, Haně Uhrové, Markétě Tůmové, Tereze Peťové, Davidu Horkému a Romanu Kroutilovi a žákům třídy 3. M – Jiřímu Patákovi a Luboši Gruberovi.

S radostí mohu sdělit, že díky pedagogům, žákům a zájemcům z řad veřejnosti činil výtěžek sbírky celkem 5 810 Kč. Všem výše uvedeným patří velké poděkování a uznání, neboť ukázali, že nejsou lhostejní vůči potřebám nemocných dětí.

Mgr. et Mgr. Veronika Zachovalová, Ph.D., učitelka

Srdíčkové dny