ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ NA SOŠ JANA TIRAYE

Kyticka 2019 web final

Ve středu dne 15. 5. 2019 se žáci naší školy již tradičně zúčastnili celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině, která je nejstarší v České republice. Probíhá pravidelně již od roku 1996 a jejím organizátorem je agentura Arcadia Praha. Tento rok byla zaměřena na prevenci onkologického onemocnění plic. Cílem sbírky je informovat veřejnost o prevenci rakoviny prostřednictvím letáčků a především získat finanční prostředky na prevenci nádorů, zlepšení kvality života pacientů, podporu onkologické výuky a výzkum a vybavení onkologických center.

V letošním školním roce prodávaly tři dvojice žáků kytičky meruňkové barvy – každou v minimální hodnotě 20 Kč. Poděkování a pochvala za účast a vzornou reprezentaci školy patří žákyním třídy 3. A- Kláře Březkové, Zuzaně Pezdové, Haně Uhrové, Vendule Valičkové a žákům třídy 2. A- Milanu Markovi a Lukáši Kovaříkovi.

Za finančního přispění pedagogů, žáků a zájemců z řad veřejnosti činil výtěžek sbírky celkem 6 280 Kč. Všem zmíněným patří velké poděkování.

Mgr. et Mgr. Veronika Zachovalová, Ph.D., učitelka