Školní výlet na Pálavu

Školní výlet na Pálavu ve dnech 23. -24. 5. 2019 byl letos naplánován pro žáky 3. M. První den začal setkáním na vlakovém nádraží ve Vlkově, odkud jsme vyrazili směrem k Podivínu. Po příjezdu jsme se pěšky vydali po turistické stezce na Janův hrad. S žáky jsme si dobře povídali a panovala dobrá nálada. Poté jsme se zámeckými zahradami dostali až na zámek Lednice. Zde jsme si chvilku odpočinuli, ale jelikož nás čekala ještě více než polovina trasy, dlouho jsme se nezdržovali a vyrazili směrem k Novým Mlýnům. Tato část byla nejen pro hochy únavná, ale určitě stála za to. Cestou jsme narazili na rybí přechod, kde jsme sledovali hejna velkých ryb plujících proti proudu. Po zdolání 22 km jsme dosáhli cíle - kempu Pálava, kde jsme se ubytovali, navečeřeli a žáci měli volný program. V té době probíhalo čtvrtfinále MS v ledním hokeji, tak jsme také společně fandili v místní restauraci.

Druhý den začal budíčkem v 7:30. Po snídani jsme vyrazili na cestu, která vedla kolem Novomlýnských jezer, přes vrch Děvín až do Dolních Věstonic, kde jsme se naobědvali. Pak jsme jeli autobusem do Šakvic. Odtud jsme cestovali vlakem do Vlkova. Návrat se uskutečnil v podvečerních hodinách. Myslím, že i přes značnou únavu byli žáci spokojeni. Tímto bych jim chtěl poděkovat za výborné chování a skvělou spolupráci.

Jiří Ulman a Vladimír Marek