STŘELECKÝ DEN NA SOŠ JANA TIRAYE

Na konci školního roku se žáci a zaměstnanci naší školy zúčastnili střeleckého dne. Ve středu 26. 6. 2019 jsme se ráno vydali od školy směrem ke střelnici ve Velké Bíteši. Po příchodu nás uvítal pan Procházka (majitel střelnice) a pan Drlíček (školník, který zajišťoval organizaci a moderování akce).

Poté, co se žáci občerstvili chlazenou limonádou, začala soutěž ve střelbě na terč z malorážky. První tři zúčastnění v kategorii dívek a chlapců dostali diplom a krásné ceny od sponzorů. Žáci si pod vedením instruktora mohli také vyzkoušet střelbu z pistole ráže 9 mm. Školní událost doplnil plánovaný příjezd vozidla ZZS z Velké Bíteše, jehož vybavení si přítomní mohli prohlédnout. Zdravotníci se zaměřili na základy první pomoci, ukázali žákům, jak se provádí fixace zlomenin, měření tlaku, přenos na nosítkách, ošetření tepenného krvácení, měření EKG a další. Program byl zajímavý, a tak lze říci, že se celá akce vydařila.

Mgr. Alexandra Mladá

učitelka