Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

UKÁZKA THAJSKÉHO BOXU V HODINĚ TĚLESNÉ VÝCHOVY NA SOŠ JANA TIRAYE

Thajský box neboli muay thai je plnokontaktní bojové umění, které klade velké nároky na fyzickou i psychickou zdatnost. Je to umění osmi končetin, při němž se využívají údery pěstmi, lokty, koleny a nohama. Cílem tréninku může být příprava k zápasům, osvojení jednotlivých technik a kombinací a zlepšení fyzické i psychické kondice.

Dva z našich žáků 3. ročníku, kteří navštěvují lekce thajského boxu ve Velkém Meziříčí, předvedli ostatním v hodině tělesné výchovy ukázkovou lekci. Začali speciálním rozcvičením a posilováním a vysvětlili základní pravidla. Spolužáci si vyzkoušeli základní postavení, dále práci nohou a rukou při útoku a obraně. Kromě toho byli seznámeni se základním úderem (přední a zadní direkt), kopem (low kick, high kick) a stínovým boxem.

Na konci vyučovací hodiny ukázali hoši spolužákům speciální rukavice a bandáže na zpevnění zápěstí. Poté předvedli cvičnou ukázku zápasu. Všichni jsme si hodinu užili a hochům za jejich ochotu i pěkný program děkujeme.

Mgr. Alexandra Mladá

učitelka