OHLÉDNUTÍ ZA OSLAVOU 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SOŠ JANA TIRAYE VELKÁ BÍTEŠ

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 nastal dlouho připravovaný a očekávaný den- oslava 20. výročí založení SOŠ Jana Tiraye. Tato významná událost se konala v prostorách Kulturního domu Velká Bíteš od 10:00 do 17:00. Po celou dobu probíhala prezentace jednotlivých oborů vzdělání: kadeřnice vytvářely účesy dle přání zájemců, žáci technicky zaměřených oborů vystavovali výrobky, které vznikly díky CNC strojům, soustruhům, frézkám a 3D tiskárně, žáci oboru Cukrář předvedli techniku modelování a své cukrářské produkty a žáci oboru Kuchař-číšník připravili ukázku slavnostní tabule, nabízeli flambované ovoce a drobné občerstvení. Kromě toho v rámci rautu obsluhovali pozvané hosty. Ti si společně s širokou veřejností mohli užít zábavný program.

Zahájen byl úvodním proslovem ředitele školy Ing. Bc. Josefem Chytkou a řečí starosty města Ing. Milanem Vlčkem. Na oslavě se podílely se svým vystoupením také děti z MŠ U Stadionu a Lánice a hudebně nadaní žáci ze Základní umělecké školy Velká Bíteš, kteří zahráli se svou dechovou kapelou DechBand. Zážitek z celé akce umocnilo zhlédnutí 5 latinskoamerických tanců prostřednictvím Tomáše Jakubce a Lindy Kvasničkové – členů Infinity Dance Team a semifinalistů Mistrovství ČR pro rok 2018. Další částí programu se stala módní přehlídka, při níž žáci a žákyně školy předvedli své pracovní oblečení a kolekci společenských a svatebních šatů. Hudební doprovod po celou dobu oslavy zajišťovala skupina SCREAM ROCK se zpěvačkou Anetou Požárovou, bývalou žákyní naší školy.

Zájemci z řad žáků základních škol a široké veřejnosti mohli po celý den také navštívit Střední odbornou školu Jana Tiraye a zhlédnout její prostory v rámci Dne otevřených dveří. Je potěšující, že sem mimo jiné opět zavítali absolventi školy.

Rádi bychom poděkovali všem zaměstnancům a žákům školy, kteří se podíleli na přípravách a průběhu oslavy, dále veřejnosti za hojnou účast, účinkujícím a následujícím sponzorům: První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s.; První brněnská strojírna Turbo s. r. o. Velká Bíteš; Sanborn, a. s. Velké Meziříčí; Firesta – Fišer, rekonstrukce, stavby a. s., Brno; Truhlářství Václav Kopáček, Velká Bíteš; RS Elektro s. r. o. Radek Sladký, Velká Bíteš a Železářství Žaloudek s. r. o., Velká Bíteš.

Mgr. et Mgr. Veronika Zachovalová, Ph.D., učitelka

Výročí-foto 1