DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V BRNĚ

Dne 29. 11. 2019 se vydali žáci maturitních ročníků a čtyři pedagogové Střední odborné školy Jana Tiraye do Brna, aby v Mahenově divadle zhlédli dopolední představení s názvem Saturnin. Děj je inspirován stejnojmennou knihou, která patří k oblíbeným humoristickým románům. Hra měla premiéru již v roce 2015, režie se ujal Jakub Nvota a dramatizace Martin Vačkář a Ondřej Havelka. Během 3 hodin obecenstvo bavily příhody pána a jeho sluhy, které přítomné diváky vtáhly do období první republiky. Svou roli při tom sehrála i živě hrající kapela Melody Gentlemen. Velkou zásluhu na působivé a skvěle odehrané činohře měl především Saturnin. Ten byl ztvárněný Martinem Siničákem - nositelem Ceny Thalie za rok 2013.

Po zhlédnutí představení byli účinkující právem odměněni bouřlivým potleskem, neboť inscenaci nechyběl humor, radost a jejich maximální nadšení. Herci tak splnili hlavní myšlenku autora knihy Zdeňka Jirotky, který řekl: „Nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života.“

Činohru hodnotili velmi kladně nejen pedagogové, ale i zúčastnění žáci. Ti se už nyní těší na příští návštěvu Mahenova divadla.

Mgr. et Mgr. Veronika Zachovalová, Ph.D.

učitelka

Společná fotografie před budovou školy

Žáci 4. ročníku

Žáci před budovou Mahenova divadla