Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Velký úspěch našich studentů v krajské soutěži Řemeslo Vysočiny 2023

 

Dne 16. 02. 2023 se na VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou konalo krajské kolo soutěže Řemeslo Vysočiny 2023 pro studijní obor Mechanik seřizovač. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 škol z kraje Vysočina, které reprezentovalo 14 žáků, vždy dva za každou školu. Naši školu reprezentovali žáci 3. ročníku, Miroslav Václavík a Martin Kašík.

Úkolem soutěže bylo prověřit znalosti studentů v oblasti programování CNC obráběcích strojů, měření zadaných součástí a teoretické znalosti v oblasti strojírenství. Soutěž byla rozdělena na dvě části, a to na praktickou a teoretickou.

Studenti museli v praktické části soutěže vypracovat výrobní program na součást dle technické dokumentace v řídicím systému Heidenhain iTNC 640. V teoretické části je čekalo měření součástí, práce se strojnickými tabulkami a prověření teoretických znalostí.

V průběhu vyhodnocování soutěže se žáci zúčastnili exkurze v nedaleké firmě CECHO Bohumil Cempírek s.r.o., kde se setkali s nekonvenčními způsoby obrábění při výrobě forem pro vstřikovací lisy. Možnost vidět v praxi to, co se učí v teoretické výuce, byla pro kluky drahocenná zkušenost.

Výsledky soutěže

Naši studenti se umístili v kategorii družstev na vynikajícím druhém místě a v kategorii jednotlivců obsadil Miroslav Václavík 3. místo a Martin Kašík 4. místo.

Jednalo se o krajské kolo, ze kterého první dva (nejedná-li se o studenty jedné školy) postupují rovnou do kola celostátního. Pro naši školu je velkým úspěchem to, že máme postupujícího studenta do celostátního kola, které se koná 27. - 29. 03. 2023 v Brně. Oběma žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy a přejeme postupujícímu Mirkovi Václavíkovi hodně štěstí do kola celostátního.

Skvělou účastí v soutěži se kluci podíleli na prezentaci svého oboru a především naší školy u široké veřejnosti, za což jim také děkujeme.

Bc. Jiří Ulman učitel ODV

DSC04978

DSC04787

IMG 4202

DSC04831

DSC04876

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru