SOŠ JANA TIRAYE VELKÁ BÍTEŠ SE ZAPOJILA DO ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ

Dne 15. května 2024 se Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš tradičně zapojila do celonárodní veřejné sbírky s názvem Český den proti rakovině. Pořádá ji Liga proti rakovině Praha (www.lpr.cz), nezisková organizace, která usiluje o snížení úmrtnosti lidí na zhoubné nádory.

Při sbírce jsou prodávány žluté kytičky (jedna v hodnotě 20 Kč), jejichž koupí je podporován kvalitnější život onkologických pacientů, výzkum a vybavení onkologických pracovišť. Letos byl 28. ročník zaměřený na prevenci karcinomu prsu. Kampaň informuje o tom, že se jedná o nejčastější onkologické onemocnění u žen a každoročně se s ním potýká 7 500 z nich. Díky mamografickému screeningu může být tento druh rakoviny podchycen ještě před tím, než se projeví příznaky. Navíc preventivní vyšetření snižuje úmrtnost o 30 %.

Jak bývá zvykem, čtyři žáci naší školy se do sbírky ochotně zapojili a (oděni v žlutých tričkách s logem) prodávali kytičky, tentokrát se stužkou v barvě cyklámen. Velké poděkování a pochvala tak patří dvojici žáků Václav Novák, Tomáš Tomek a dvojici Vladimír Moudrý, Štěpán Ráček (2. M, obor Mechanik seřizovač).

Uznání a poděkování náleží také zaměstnancům a žákům naší školy, dále žákům a učitelům na 1. a 2. stupni ZŠ Velká Bíteš, personálu PBS a všem dárcům z řad veřejnosti, kteří sbírku podpořili zakoupením kytičky.

Mgr. et Mgr. Veronika Zachovalová, Ph.D.

učitelka, organizátorka sbírky

Den proti rakovine

Nejbližší akce školy

fb

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru