Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Žák SOŠ Jana Tiraye převzal významné ocenění

 Letošní mezinárodní strojírenský veletrh, který jsme navštívili dne 10. 9. 2019, byl pro nás nejen zdrojem nových informací ze strojírenského světa, ale především možností opět soutěžit v programování CNC obráběcích strojů. Soutěž pořádal Svaz strojírenské technologie v rámci MSV v Brně již pojedenácté. Letos se jí zúčastnilo celkem 146 žáků z 34 odborných škol z celé České republiky. Soutěž probíhala v dopoledním a odpoledním bloku v závislosti na počtu přihlášených pro každý řídicí systém. Žáci 4. ročníku maturitního oboru Mechanik-seřizovač soutěžili v systému Heidenhain (Martin Šrámek, Martin Požár, Jakub Vochyán a Jiří Paták) a v systému Siemens (František Lokos a Josef Smažil).

Žáci naší školy ve velmi silné konkurenci zazářili a v obou programovacích systémech dosáhli výborných výsledků - největší úspěch měl Jakub Vochyán. Ve velice krátké době správně naprogramoval zadanou součást tak, aby se dala vyrobit na CNC obráběcím stroji. Získal třetí místo, a tak se zúčastnil předání ocenění pro nejlepší mladé programátory CNC obráběcích strojů, které proběhlo 3. 12. 2019 na Ministerstvu průmyslu a obchodu v Praze. Ocenění bylo Jakubovi předáno ministrem průmyslu a obchodu doc. Ing. Karlem Havlíčkem, Ph.D., MBA. Na této slavnostní události byl přítomen také ředitel školy Ing. Bc. Josef Chytka a učitel odborného výcviku Bc. Jiří Ulman. Dané ocenění je velmi významné nejen pro zmíněného žáka, ale i pro školu.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat Jakubovi Vochyánovi a ostatním žákům, kteří se soutěže v rámci MSV zúčastnili. Poděkování patří i všem učitelům, kteří se podílejí na přípravě žáků strojních oborů.

Jiří Ulman

učitel ODV

Předání ocenění - foto 1

Předání ocenění - foto 2

Zřizovatel

  • Velká  Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina
Nahoru